Biserica Penticostala Romana pe Internet

Forum pentru crestinii Penticostali

Biserica Penticostala Romana pe Internet
Start a New Topic 
Author
Comment
Botezul cu Duhul Sfant

PACE !

As avea unele intrebari in legatura cu botezul cu Duhul Sfant.
Ma rog de ceva timp si....inca nu s-a intamplat nimic....puteti sa imi dati sfaturi in aceasta privinta? Multumesc.

Biserica din care faceti parte: Adunarea lui Dumnezeu

Re: Botezul cu Duhul Sfant

Botezul cu Duhul Sfant este un subiect tare delicat, chiar si in sanul Bisericii Penticostale. Sfatul meu este sa iei legatura cu batranii bisericii din care face parte sau cu un grup de frati si surori, seriosi in credinta si, impreuna, in rugaciune si staruinta inaintea Domnului Isus dorinta ta s'ar putea realiza. Totul se poate face, spune Mantuitorul nostru, prin credinta, prin rugaciune, si prin staruita.
Domnul sa te ajute pe Cale.

Biserica din care faceti parte: Biserica Penticostala

Re: Botezul cu Duhul Sfant

Pace!
Ce întelegi tu prin botezul cu (sau în) Duhul Sfânt?
Ce te astepti sa se intâmple?
Mike

Biserica din care faceti parte: Haus des Gebets

Tara: Austria

Re: Botezul cu Duhul Sfant

La adresa de internet pe care ti-o trimit gasesti o discutie foarte interesanta pe tema aceasta intre un pastor baptist si un frate penticostal.
http://roboam.com/dialoguri/interconfesionale.htm

Biserica din care faceti parte: Sega

Tara: Romania

Re: Botezul cu Duhul Sfant

Intr-adevar, site-ul de mai sus este foarte interesant, l-am citit si eu cu de-amanuntul. Abordeaza in detaliu toate "neintelegerile" despre Duhul Sfant si lucrarea Lui in viata credinciosului, iar raspunsurile sunt cat se poate de "biblice". Va incurajez sa cititi corespondenta acestor frati in Domnul... Fiti binecuvantati!

Tara: Franta

Re: Botezul cu Duhul Sfant

frate klaus te salut cu drag de la Ploiesti si imi pare nespus de bine ca te-am regasit pe forum!
va doresc in noul an 2008 cele mai alese binecuvantari in Domnul , dv. si familiei dv.

Biserica din care faceti parte: emanuel -ploiesti

Tara: Romania

as dori ceva important

As vrea sa stiu daca pe data de 21.03.2008 a fost evanghelizare la biserica penticostala Emanuel din Ploiesti. Vreau neaparat sa stiu. Va multumesc

Tara: Romania

penticostali apostolici

cerco una picola chiesa che che puo chiamarsi penticostali apostolici opure che siano batezati con spirito santo , se potete aiutarmi cerco in zona trento-bolzano Italia


Grazie